صعود بسکتبال بانوان کردستان به لیگ دسته یک کشور

رئیس هیئت بسکتبال کردستان از صعود تیم بسکتبال بانوان استان به مرحله بعدی مسابقات لیگ دسته یک کشور خبر داد.

به گفته کیانوش سلطان‌پور این تیم با شکست حریفان خود در مرحله رفت مسابقات لیگ دسته یک باشگاه‌های کشور به دست آورد، بیان داشت: در این دوره از رقابت‌ها تیم خانه آفتاب سنندج با تیم‌های خرمان تهران، شهرداری کرمان، هیئت بسکتبال ارومیه و طائر‌پور تهران هم‌بازی بود.
رئیس هیئت بسکتبال کردستان افزود: در پایان این دوره از رقابت‌ها تیم خانه آفتاب سنندج در بازی با تیم خرمان تهران با کسب امتیاز 63 بر 57 به برتری رسید.
سلطان‌پور با اشاره به اینکه تیم سنندج در پایان مسابقه با تیم شهرداری کرمان با نتیجه 48 بر 63 این بازی را واگذار کرد، ادامه داد: همچنین این تیم در بازی خود با تیم هیئت بسکتبال ارومیه توانست با امتیاز 63 بر 33 به پیروزی رسید.
وی اضافه کرد: تیم خانه آفتاب سنندج در بازی آخر خود با تیم طائر‌پور تهران توانست با کسب امتیاز 77 بر 70 به موفقیت برسد.
رئیس هیئت بسکتبال کردستان تصریح کرد: دور رفت مسابقات بسکتبال لیگ دسته یک باشگاه‌های کشور با حضور دو گروه 7 تیمی برگزار شد.
سلطان‌پور خاطرنشان کرد: این دوره از مسابقات 24 تا 27 شهریور ماه جاری در تهران برگزار شد.
وی با بیان اینکه تیم خانه آفتاب سنندج با موفقیت در این دوره از مسابقات به مرحله بعدی صعود کرد، گفت: این تیم 13 تا 16 مهرماه جاری در مرحله بعدی این لیگ در ارومیه حضور می‌یابد.
رئیس هیئت بسکتبال کردستان افزود: امیدواریم تیم بانوان سنندج با حضور قدرتمندانه در این دوره از مسابقات به موفقیت‌های چشمگیری برسند.
سلطان‌پور در پایان با اشاره به اینکه کردستان از ظرفیت‌های خوبی برای این رشته ورزشی برخوردار است، یادآور شد: با فراهم آمدن زمینه لازم می‌توانیم شاهد پیشرفت ورزشکاران کردستانی در رشته بسکتبال باشیم.

/ 0 نظر / 26 بازدید