اظهارات عبدالجبار کرمی در باره انتخابات مجلس نهم

عبدالجبار کرمی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، عدم رای مجدد مردم به نمایندگان فعلی را اتمام حجت مردم با نمایندگان و عدم علاقه آنها به ادامه فعالیت نمایندگان ذکر کرد و افزود: آنچه را که نمایندگان مردم هشتم مطرح و دنبال می کردند خواست اکثریت مردم نبود و از این رو بیشتر نمایندگان فعلی در مجلس نهم رای نیاوردند.

وی به مشارکت خوب مردم کردستان در انتخابات این دوره اشاره کرد و گفت: به رغم سرمای هوا و برف و کولاک شاهد مشارکت خیلی خوبی بودیم.

 وی به نارضایتی مردم از بسیاری از نمایندگان فعلی مجلس اشاره کرد و افزود: عدم رای مجدد به نمایندگان فعلی نشان از نارضایتی مردم به عملکرد نمایندگان دارد.

 وی با اشاره به اینکه بنده از منتقدان مجلس هشتم هستم، گفت: نمایندگان مردم باید هرچه که خواست مردم باشد را مطرح کنند که متاسفانه این کار را نکردیم.

وی مطرح کردن خواسته های مردم در چارچوب قانون را یکی از مهمترین انتظارات مردم از نمایندگان خود می دانند و افزود: نمایندگان مجلس هشتم این خواسته مردم را اجابت نکردند و مطالبات وخواسته های آنان را در مجلس مطرح نکردند و این مساله موجب شد که اکثر نمایندگان فعلی که برای مجلس نهم نیز کاندیدا شده بودند رای نیاورند.

دکتر کرمی با اشاره به اینکه این خواسته توسط نمایندگان بیان نشد، گفت: مردم نیز با زبان بی زبانی و عدم رای به نمایندگان فعلی جواب خوبی به انان دادند.

وی با اشاره به اینکه مردم به خوبی عملکرد نمایندگان را رصد می کنند، گفت: مردم همیشه منتظر طرح مطالبات از زبان وکلای خود در مجلس بودند اما نمایندگان توجهی به این مطالبات نداشتند و کمتر خواسته های مردم را مطرح می کردند.

نماینده سنندج عدم رای مجدد به نمایندگان فعلی را نشان از عدم رضایت مندی از عملکرد نمایندگان دانست و گفت: وعده وعیدها و کادوهای نمایندگان هیچ کدام تاثیری در تغییر نگاه مردم نسبت به نمایندگان فعلی نداشت و این مساله موجب شد مردم اقبالی به نمایندگان کنونی نشان ندهند.

وی این مساله را زنگ خطری برای نمایندگان مجلس نهم دانست و گفت: مردم نماینده ای می خواهند که مطالبات و خواسته های آنان را پیگیری و مطرح کنند و نمایندگان مجلس نهم باید به دنبال این خواسته ها باشند.

وی که از رد صلاحیت شدگان مجلس نهم در حوزه سنندج، دیواندره وکامیاران است، گفت: بنده درانتخابات 12 اسفند شرکت کردم و معتقد به قهر سیاسی و عدم شرکت در انتخابات نیز نیستم.

کرمی افزود: با حضور در انتخابات می خواستم ثابت کنم که با رد صلاحیت بنده به نظام و قانون پشت نمی کنم و خود را مطیع قانون می دانم.

/ 0 نظر / 28 بازدید