طرح افزایش یک نماینده به جمع نمایندگان استان کردستان

در پی سوال دکتر عبدالجبار کرمی نماینده مردم سنندج،کامیاران و دیواندره از وزیر کشور در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی،طرح افزایش یک نماینده به جمع نمایندگان استان کردستان در حوزه انتخابیه سنندج،کامیاران و دیواندره در دستور کار آن وزارتخانه قرار گرفت.

طبق اصل 64 قانون اساسی از سال 1368 به بعد هر 10 سال ،20 نماینده می تواند به تعداد نمایندگان مجلس شورای اسلامی اضافه گردد که در سال 78 از 30 استان کشور 18 استان از افزایش نماینده برخوردار شدند.

عبدالجبار کرمی در پایگاه اطلاع رسانی خود آورده است با وجود تلاش وافر و جدی نمایندگان استان در آن مقطع،متاسفانه هیچ نماینده ای تا کنون به مجموع نمایندگان این استان اضافه نشده است.

وی می گوید: علیرغم درخواستها،مذاکرات و مکاتبات مکرر از ریاست جمهوری،وزیر کشور و استاندار کردستان در خصوص لزوم افزودن یک نماینده دیگر به حوزه انتخابیه سنندج،کامیاران و دیواندره و افزایش نمایندگان این حوزه از 2 نماینده فعلی به 3 نماینده و تفکیک همزمان این یک حوزه به 3 حوزه مجزا و هر کدام با یک نماینده مستقل برای انتخابات مجلس نهم که در اسفند ماه 90 برگزار میگردد متاسفانه تا کنون به این امر توجه نشده .

وی استاندار را به بی توجهی به پیشنهاد وی وعدم ارجاع این درخواست به وزارت کشور متهم کرد و با طرح  سوال از وزیر کشور مبنی بر اینکه علت عدم ارسال این درخواست (که طبق قانون باید توسط استاندار به وزارت کشور ارسال شود)توسط استاندار کردستان چیست و چرا استاندار کردستان با وجود مذاکرات مکرر و مکاتبات متعدد ،هنوز از ارسال این پیشنهاد خود داری کرده از وزیر کشور خواستار پیگیری جدی این پیشنهاد شده است.

 به گفته کرمی وزیر کشور دستور لازم مبنی بر در دستور کار قرار دادن این پیشنهاد را صادر کرده است و نام این حوزه در لیست پیشنهادی وزارت کشور که به هیات دولت ارسال میگردد قرار گرفته و پس از تصویب هیات دولت طی لایحه ای به صحن علنی مجلس برای اخذ نمایندگان خواهد آمد.

/ 0 نظر / 8 بازدید