سه طلا و یک برنز برای فرنگی کاران نوجوان

به گزارش روابط عمومی فدراسیون کشتی، مسابقات کشتی فرنگی قهرمانی نوجوانان آسیا در شهر بیشکک قرقیزستان درحالی در روز پنجشنبه آغاز شد که در پایان روز نخست این رقابت ها رضا خدری، علی ارسلان و پرهام قنبری به ترتیب در اوزان 50، 54 و 63 کیلوگرم به مدال طلا و مهدی نوری در وزن 58 کیلوگرم به مدال برنز دست یافتند.

در وزن 50 کیلوگرم رضا خدری در دور نخست کشتی‌گیری از ترکمنستان را شکست داد و در دور دوم حریف قزاقستانی را مغلوب کرد.

وی با شکست حریف خود در مرحله نیمه نهایی به دیدار فینال راه یافت و در دیدار فینال نیز کشتی گیر قرقیزستانی را شکست داد تا صاحب مدال طلا شود. در این وزن کشتی‌گیران ترکمنستان و ازبکستان به طور مشترک سوم شدند.

در وزن 54 کیلوگرم علی ارسلان پس از استراحت در دور نخست در دور دوم کشتی‌گیر ازبکستانی را مغلوب کرد و با پیروزی در مرحله نیمه نهایی به دیدار فینال راه یافت.

ارسلان در دیدار فینال نیز کشتی‌گیر کشور میزبان را مغلوب کرد و به مقام نخست دست یافت. در این وزن کشتی‌گیران کره جنوبی و ازبکستان به طور مشترک به مقام سوم دست یافتند.

در وزن 63 کیلوگرم پرهام قنبری پس از استراحت در دور اول، در دور دوم کشتی‌گیر ازبکستانی را مغلوب کرد و با غلبه بر حریف خود در دیدار نیمه نهایی به دیدار فینال راه یافت. قنبری در دیدار فینال کشتی گیر قرقیزستانی را شکست داد و به مدال طلا دست یافت. کشتی گیران کره جنوبی و قزاقستان نیز در این وزن به طور مشترک سوم شدند.

در وزن 58 کیلوگرم مهدی نوروزی پس از استراحت در دور اول در دور دوم کشتی‌گیر کره جنوبی را شکست داد، اما در دیدار سرگروهی شکست خورد و به دیدار رده ‌بندی راه یافت. وی در دیدار رده بندی با شکست کشتی گیر تاجیکستانی عنوان سومی مشترک را از آن خود کرد. در این وزن کشتی گیر هندی اول شد، کشتی گیر قزاقستانی دوم شد و نماینده قرقیزستان نیز عنوان سومی مشترک را به دست آورد.

در وزن 42کیلوگرم احسان محمدی در دور نخست کشتی‌گیری از عراق را شکست داد، اما در دیدار ماقبل فینال مغلوب شد و به دیدار رده‌بندی راه یافت.

وی در دیدار رده بندی نیز مقابل کشتی گیر کره شمالی شکست خورد و به مقام پنجم بسنده کرد. در این وزن کشتی گیران ازبکستان، کره جنوبی،کره شمالی و تاجیکستان به ترتیب اول تا سوم شدند.

در وزن 69 کیلوگرم مهدی فلاح پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم حریف ژاپنی را مغلوب کرد؛ اما در دیدار نیمه نهایی شکست خورد. فلاح در دیدار رده بندی نیز مقابل کشتی گیر هندی مغلوب شد و پنجم شد در این وزن کشتی گیر قرقیزستانی اول شد و کشتی گیران قزاقستان، کره جنوبی و هند به ترتیب دوم تا سوم شدند.

مسابقات کشتی فرنگی قهرمانی نوجوانان آسیا روز جمعه با برگزاری مسابقات اوزان 76، 85 و 100 کیلوگرم به پایان می‌رسد.

/ 0 نظر / 20 بازدید