صعود کوهنورد کردستانی به هفتمین قله مرتفع جهان

مدیرکل تربیت بدنی کردستان از صعود کوهنورد جوان سنندجی به هفتمین قله مرتفع جهان خبر داد.

محمد شفیعی در گفت‌وگو با فارس اظهار داشت: سیدواسع سیدموسوی کوهنورد جوان و توانمند کردستانی به همراه 12 نفر دیگر از کوهنوردان شاخص کشور در قالب تیم ملی کوهنوردی به قله دائولاگیری از قلل رشته کوه هیمالیا صعود کرد.
وی گفت: این تیم کوهنوردی از 25 اسفند ماه سال گذشته به منظور صعود قله دائولاگیری از رشته کوه هیمالیا به کشور نپال اعزام شد و پس از 45 روز تلاش طاقت‌فرسا سرانجام در تاریخ ششم اردیبهشت ماه جاری موفق شدبا اقتدار کامل به قله 8 هزار و 167 متری دائولاگیری هفتمین قله مرتفع جهان را صعود کند.
شفیعی به دیگر موفقیت‌های سیدموسوی کوهنورد جوان سنندجی اشاره کرد و بیان داشت: از جمله افتخارات این کوهنورد جوان حضور در تیم ملی جوانان و صعود به کوه آرارات ترکیه، صعود به کوه گروت‌پیک و قله تله‌چوبیک رشته کوه هیمالیا و حضور در نخستین کلاس بین‌المللی صعودهای آلپی در رشته کوه هیمالیا بوده است.
وی صعود سیدموسوی به قله دائولاگیری رشته کوه هیمالیا در سال‌جاری را از ششمین افتخارات بزرگ این کوهنورد جوان سنندجی برشمرد و اضافه کرد: این کوهنورد توانمند کردستانی متولد سال 1365 است که از سن 11 سالگی در این رشته ورزشی فعالیت می‌کند.
شفیعی به جایگاه ورزش کوهنوردی در بین مردم کردستان اشاره کرد و بیان داشت: رشته پرطرفدار کوهنوردی و کوهپیمایی در در بین مردم این استان جایگاه ویژه‌ای دارد و تشویق و ترغیب اقشار مختلف مردم و به ویژه جوانان و نوجوانان و گرایش آنها به سمت ورزش‌های همگانی، رشد و تقویت ورزش کوهنوردی را در این استان به دنبال داشته است.
وی گفت: به دلیل گرانی وسایل کوهنوردی تلاش می‌کنیم نیاز‌های اولیه ورزشکاران را در این زمینه و نیز ملزومات دیگر تیم‌های کوهنوردی استان را تامین کنیم.
مدیرکل تربیت بدنی کردستان در پایان یادآور شد: رشته کوهنوردی در سطح کشور همیشه شاهد حضور مقتدرانه کوهنوردان کردستانی در تیم‌های مختلف و رده‌های سنی در دو بخش بانوان و آقایان بوده که امیدواریم این حضور در آینده نیز به شکل گسترده‌تری ادامه یابد.

/ 0 نظر / 8 بازدید