ارتباط هوایی کرمانشاه با سلیمانیه بزودی برقرار می شود

استاندار کرمانشاه گفت: اقدامات مقدماتی برای برقراری ارتباط هوایی کرمانشاه با سلیمانیه عراق در حال انجام است و بزودی این مسیر راه اندازی می شود.

به گزارش خبرنگار مهر در کرمانشاه، سید دادوش هاشمی در دیدار با رئیس اتحادیه اتاق های بازرگانی اقلیم کردستان عراق اظهار داشت: استان کرمانشاه دارای سنخیت و فرهنگ مشترکی با اقلیم کردستان عراق است که این امر می تواند بستر و زمینه ساز مناسبی برای گسترش ارتباط و همکاری بیش از پیش استان با این منطقه باشد.

وی با اشاره به توانمندی استان در ارائه خدمات برتر و محوریت استان در منطقه غرب، گفت: استان کرمانشاه دارای ظرفیتها و توانمندی های خوب و گسترده ای برای ارائه خدمات به منطقه اقلیم کردستان عراق است و در نمایشگاهی که کرمانشاه در دو سال گذشته در استان سلیمانیه عراق برگزار کرد به نوعی توان و ظرفیت های استان به نمایش گذاشته شد.

وی همچنین از اقدامات در دست اجرا برای برقراری ارتباط هوایی کرمانشاه با سلیمانیه عراق خبر داد و گفت: تمامی این برنامه ها بستر مناسبی برای توسعه روابط و همکاری بین کرمانشاه با اقلیم کردستان عراق است که بدون شک منجر به شکوفایی و توسعه بیشتری برای مناطق کردنشین عراق خواهد شد.

وی با اعلام آمادگی استان کرمانشاه برای برگزاری نمایشگاه های مختلف در اقلیم کردستان عراق خاطرنشان کرد: استان در برگزاری نمایشگاه در مناطق کردنشین هیچ محدویتی ندارد و آمادگی داریم که نمایشگاه های مختلفی با ارائه توانمندی کرمانشاه را در استان های اربیل، دهوک و سلیمانیه عراق برگزار نمائیم.

استاندار کرمانشاه همچنین اعلام کرد: استان کرمانشاه آمادگی کامل جهت برگزاری جشنواره های موسیقی، شعر، ادبیات و ورزشی را در اقلیم کردستان عراق دارد.

وی اظهار داشت: استان کرمانشاه همچنین توانمندی های مناسبی در زمینة صنایع لبنی، غذایی، فولاد و سیمان نیز داراست که امیدواریم ارتباط و همکاری های بین کرمانشاه و اقلیم کردستان عراق روز به روز گسترش پیدا کند.

در ادامه دارا جلیل الخیاط رئیس اتحادیه اتاق های بازرگانی اقلیم کردستان عراق نیز گفت: خوشبختانه بسترها و امکانات خوبی برای گسترش ارتباط بین کرمانشاه با اقلیم کردستان عراق ایجاد شده که می تواند زمینه ساز مناسبی جهت توسعة تجاری، بازرگانی و اقتصادی بین این مناطق باشد.

وی خاطرنشان کرد: امیدواریم مشابه برگزاری نمایشگاه توانمندی های کرمانشاه که دو سال گذشته در استان سلیمانیه برگزار شد، مشابه آن در سایر نقاط اقلیم کردستان نیز برگزار شود.

/ 0 نظر / 10 بازدید