برای نخستین بار گروه شمس در ترکیه کنسرت می‌دهد

گروه شمس به سرپرستی کیخسرو پورناظری ١۵ فروردین ماه در استانبول کنسرت می دهد. کیخسرو پورناظری با اعلام این خبر گفت: این کنسرت به دعوت مرکز فرهنگی سی. آر.آر برگزار می شود و قطعاتی از ساخته های من، تهمورث و سهراب پورناظری در آن اجرا می شود.
به گزارش ایلنا، گروه شمس، تاکنون بیش از سیصد کنسرت در تالار و جشنواره های جهانی اجرا کرده و جوایز متعددی را هم کسب کرده است، اما برای اولین بار است که در کشور ترکیه به اجرای کنسرت می پردازد. کیخسرو پورناظری گفت:  برای اولین بار است که گروه شمس در ترکیه به اجرای کنسرت می پردازد به همین دلیل تصمیم گرفتیم که گزیده ای از کارهای قبلی این گروه را اجرا کنیم. بیشتر قطعات این کنسرت، اجرای کنسرت گروه شمس در تابستان 1386 است که به مناسبت بزرگداشت سال جهانی مولانا در کاخ سعد آباد اجرا شد.
به گفته سرپرست و آهنگسار گروه شمس یکی از بخش‌های این کنسرت اختصاص به بداهه‌نوازی تار و کمانچه دارد که توسط تهمورث و سهراب پورناظری اجرا می شود. همچنین نوازندگانی از کشور فرانسه و انگلیسن دراین کنسرت گروه شمس را همراهی می کنند. خوانندگی این کنسرت برعهده سهراب پورناظری و نجمه تجدد است.
آخرین اثر گروه شمس، انتشار اثر تصویری «کنسرت گروه شمس به مناسبت بزرگداشت سال جهانی مولانا» بوده است که در بهمن ماه سال گذشته منتشر و با استقبال خوب مخاطبان روبه رو شده است.

/ 0 نظر / 9 بازدید