صدا و سیمای کردستان به بخش خصوصی در ورزش توجه نمی‌کند

به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، زانیار دلیری صبح امروز در حاشیه نشست خبری مدیرعامل باشگاه شهید شکوهی سنندج با گلایه از حضور نیافتن صدا و سیما در این جلسه با وجود دعوت قبلی گفت: چگونه است که شبکه سوم سیما، شبکه‌های خبر و ورزش در برنامه‌های مختلف در محل باشگاه حاضر می‌شوند، اما صدا و سیمای کردستان از این قضیه سرباز می‌زند.

وی با بیان اینکه این کم‌لطفی صورت گرفته از سوی صدا و سیما توجیه پذیر نیست، تصریح کرد: متأسفانه در برنامه همگام با ورزش استان نیز که برنامه‌ای تخصصی در حوزه ورزش است، حتی یک دقیقه از زمان برنامه به این باشگاه اختصاص نمی‌یابد تا روی آنتن حاضر شویم.

مسئول روابط عمومی باشگاه شهید شکوهی سنندج با تأکید بر اینکه این باشگاه فعالیت‌های مناسبی در حوزه آکادمی فوتبال انجام داده است، اظهار کرد: با وجود این در برنامه همگام با ورزش به مدرسه‌ فوتبالی که تنها منحصر به یک نام و تابلو است، می‌پردازند.

دلیری با انتقاد از اینکه صدا و سیمای کردستان، هیچگونه ارتباطی با بخش خصوصی ورزش ندارد، خاطرنشان کرد: به ما گفته می‌شود پوشش دادن اخبار این باشگاه تبلیغ محسوب می‌شود که جای تأمل دارد.

وی با اشاره به تأکیدات رهبر معظم انقلاب مبنی بر لزوم توجه به بخش خصوصی تصریح کرد: در کمال تأسف در استان کردستان به جای حمایت از بخش خصوصی سیاست قلع و قمع در پیش گرفته شده است.

نخبه‌پروری هدف آکادمی شکوهی است

در ادامه این جلسه یکی از مربیان آکادمی فوتبال شهید شکوهی با اشاره به برگزاری جشنواره مدارس فوتبال در سنندج برای نخستین بار در این استان گفت: امسال مدارس فوتبال سطح شهر سنندج دست در دست هم داده‌اند تا این جشنواره برگزار شود.

رئوف زارعی با بیان اینکه معمولا مدارس فوتبال در سنندج تنها چند ماه از سال فعال هستند، اظهار کرد: پس از این مدت دیگر خبری از مدارس فوتبال نمی‌شود و کارها تعطیل است.

وی با تأکید بر اینکه این رویه کاملا اشتباه است اظهار کرد: آکادمی باشگاه شکوهی قصد دارد با الگو برداری از باشگاه‌های مطرح ایران و جهان در زمینه نخبه پروری گام‌های اساسی بردارد.

مربی آکادمی فوتبال شهید شکوهی سنندج، هدف آکادمی این باشگاه را زیر پوشش قرار دادن نونهالان و نوجوانان به منظور شناسایی استعدادها عنوان کرد و افزود: با تربیت صحیح یک فوتبالیست به شکل اصولی، علاوه بر پشتوانه سازی برای تیم‌های باشگاهی و ملی منبع درآمدی نیز حاصل می‌شود.

زارعی با بیان اینکه سالیان زیادی در این فوتبال فعالیت داشته‌ام، خاطرنشان کرد: اگر بازیکنی قصد صغر سنی داشته و به این طریق بخواهد به فوتبال ورود کند از ورود او ممانعت خواهیم کرد.

/ 0 نظر / 40 بازدید