«شور شیرین» به بازسازی صحنه‌های کردستان رسید

پروژه سینمایی «شور شیرین» به کارگردانی جواد اردکانی با داستانی درباره شهید کاوه، به بازسازی صحنه‌های کردستان رسید.

«ابراهیم اصغری» تهیه‌کننده به خبرنگار سینمایی فارس گفته  قرار است سفر دیگری برای بازبینی مجدد کردستان به همراه «حمید شهیری» طراح صحنه فیلم داشته باشیم.
وی افزود: از هفته آینده براساس آخرین نسخه فیلمنامه، کار بازسازی صحنه‌های مربوط به کردستان در دهه ۶۰ را شروع می‌کنیم، چون پروسه‌ای زمان‌بر است. بخشی از این بازسازی‌ها در کردستان و بخشی در تهران انجام می‌شود، چون فضای این دو شهر نسبت به دهه۶۰ تفاوت بسیاری داشته است.
اصغری درباره انتخاب بازیگران گفت: امیدوارم ظرف سه هفته آینده، همزمان با بازنویسی نهایی فیلمنامه، مذاکره با بازیگران را شروع کنیم.
این اثر سینمایی که مقاطعی از زندگی شهید کاوه، یکی از فرماندهان کردستان را به تصویر می‌کشد، در کردستان، مشهد و تهران فیلمبرداری می‌شود.
«جواد اردکانی» فیلمنامه‌ «شور شیرین» را براساس تحقیقات گسترده‌ای از یکی از همرزمان شهید کاوه و بسیاری از سرداران وقت نوشته است.
اصغری پیش‌تر نیز به کارگردانی جواد اردکانی فیلم «به کبودی یاس» را که براساس زندگی شهید برونسی ساخته شده را تهیه‌ کرده است.

/ 1 نظر / 7 بازدید
آزاده

اگر می خواهی خوشبخت باشی '' برای خوشبختی دیگران بکوش زیرا آن شادی که ما به دیگران می دهیم '' به دل ما بر می گردد. لودویک بتهوون سلام دوست عزیز . موفق و شاد باشید