برگزاری مسابقه بین‌المللی دوچرخه سواری در کردستان

به گزارش خبرگزاری فارس، علی زنگی‌آبادی عصر امروز در جلسه برگزاری مجمع انتخاباتی رئیس هیئت دوچرخه‌سواری استان کردستان به ظرفیت‌های خوب و موجود در این استان اشاره کرد و اظهار داشت: استان کردستان با توجه به ارتفاع آن از سطح دریا، از استعدادها و شرایط فیزیکی خاصی برخوردار است و می‌تواند در رشته‌های دانهیل، کوهستان و کراس‌کانتری عناوین خاصی را کسب کند.
رئیس فدراسیون دوچرخه‌سواری در ادامه افزود: مسئولان و فعالان این رشته ورزشی که در حال حاضر مشغول به فعالیت هستند باید با همکاری و هم‌فکری دوچرخه‌سواری کردستان را به جایگاه اصلی خود در کشور برسانند.
به گفته زنگی‌آبادی، تیم شهرستان بیجار که یکی از شهرستان‌های این استان است در جایگاه خاصی در کشور قرار دارد که این نشانگر این است که ورزشکاران کردستان می‌توانند بهتر از این وضعیت فعلی باشند.
وی خاطرنشان کرد: با توجه به شرایط خوب آب و هوایی و کوهستانی بودن این استان که دارای پیست بین‌المللی است، نخستین دوره مسابقات بین‌المللی دوچرخه‌سواری با میزبانی ایران اسلامی در کردستان برگزار خواهد شد.
رئیس فدراسیون دوچرخه‌سواری اعلام کرد: سعی داریم قبل از برگزاری این مسابقات چند دوره مسابقات آزمایشی برای آماده‌سازی و آشنایی هرچه بیشتر دوچرخه‌سواران کشور با شرایط پیست در این استان برگزار کنیم.
زنگی‌آبادی تصریح کرد: ورزشکاران رشته کورسی استان نیز برای آمادگی هرچه بیشتر می‌توانند از پیست دوچرخه‌سواری آزادی تهران برای تمرین استفاده کنند.
وی در ادامه از احداث پیست استاندار دوچرخه‌سواری در این استان خبر داد و گفت: با توجه به پیگیری‌های رئیس هیئت و نبود پیست دوچرخه‌سواری برای رشته کورسی در کردستان، ماه‌ آینده با مشخص شدن مکان و جای مناسب احداث این پیست شروع می‌شود.
رئیس فدراسیون دوچرخه‌سواری به ارسال دعوت‌نامه به کشورهای خارجی برای دعوت از دوچرخه‌سواران به منظور شرکت در مسابقات بین‌المللی دوچرخه‌سواری در کردستان اشاره و اظهار امیدواری کرد که شاهد برگزاری مسابقات باشکوهی با حضور ورزشکاران داخلی و خارجی در کردستان باشیم.

/ 0 نظر / 18 بازدید