عبدالله چمن گلی سرمربی تیم کشتی فرنگی جوانان ایران شد

   

به گزارش روز شنبه ایرنا از روابط عمومی فدراسیون کشتی، 'رسول خادم'، معرفی عبدالله چمن گلی به عنوان سرمربی تیم کشتی فرنگی جوانان ایران را با توجه به ضرورت اعمال سیاست‌ های واحد و منسجم در نظام فنی و برنامه ‌ریزی در رده های سنی نوجوانان، جوانان و بزرگسالان در کشتی فرنگی و به منظور ارتقای سطح فنی کشتی فرنگی در مقطع سنی جوانان دانست.

مدیر تیم های ملی و امور فنی فدراسیون کشتی خاطرنشان کرد: با توجه به نظر مساعد 'محمد بنا' سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی بزرگسالان ایران از 'ناصر نوربخش' سرمربی پیشین تیم کشتی فرنگی جوانان، از وی به عنوان مربی در کادر فنی تیم ملی بزرگسالان ایران استفاده می ‌شود.

'عبدالله چمن گلی' عضو اسبق تیم ملی کشتی فرنگی ایران در وزن های 62 و 68 کیلوگرم است که مدال های طلا، نقره و برنز قهرمانی آسیا را در کارنامه دارد و در چند مقطع، مربی و سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی جوانان و بزرگسالان ایران بوده است.

سرمربی جدید تیم ملی کشتی فرنگی جوانان گفت: با وجود این که هشت سال از سرمربیگری تیم‌های ملی کشتی دور بوده‌ام، اما آمادگی کافی برای هدایت تیم ملی جوانان را دارم.
عبدالله چمن گلی در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: در جلسه‌ای که با مدیر تیم‌های ملی حسن رنگرز و محمد بنا سرمربی تیم ملی بزرگسالان داشتیم، پیشنهاد سرمربیگری تیم ملی کشتی جوانان مطرح شد و من هم این پیشنهاد را قبول کردم.
وی ادامه داد: در هیچ مقطعی از کشتی دور نبودم و همیشه در دانشگاه‌ها با بحث کشتی و تدریس کشتی در ارتباط بودم. همیشه تعامل خوبی با مربیان ، کشتی‌گیران و اهالی کشتی داشتم.

سرمربی تیم ملی جوانان افزود: در مدت هشت سالی که از تیم ملی دور بودم، شرایط طوری بود که نتوانستم در بدنه کشتی و خدمت به این عرصه حضور داشته باشم اما از کشتی روز دنیا اطلاع دارم. همچنین سعی می‌کنم از نظرات تمامی بزرگان که علم کشتی و مسایل روز آن را دارند، برای موفقیت تیم ملی کشتی جوانان استفاده کنم.

وی با اشاره به زمان مسئولیت خود در سمت معاون دفتر هماهنگی امور استان‌های وزارت ورزش قبل از پذیرفتن سمت سرمربیگری تیم ملی جوانان، اظهار کرد: زمانی که من سرمربیگری تیم ملی کشتی جوانان را بر عهده داشتم، تیم ملی نایب قهرمان جهان بود. همیشه یکی از افتخاراتم این بوده که جامعه کشتی عبدالله چمن گلی را به این جایگاه رسانده است.

دارنده مدال طلای مسابقات آسیایی در باره وضعیت کشتی گفت: هیچ وقت شرایط ایده‌آل نیست. باید برنامه‌ریزی‌های مناسب داشته باشیم و این در صورتی است که در هر وزن 7 ـ 8 کشتی‌گیر آماده د اشته باشیم که با همدیگر رقابت‌ داشته باشند. این زمان است که ما می توانیم ادعای پشتوانه سازی برای تیم ملی کشتی برای مسابقات آینده را داشته باشیم.

وی در پایان خاطر نشان کرد: در کشتی همیشه باید گروهی که در زمینه علمی و فن کشتی تخصص دارند، داشته باشیم تا بتوانیم بستر پشتوانه سازی کشتی فرنگی را ایجاد کنیم. این مهم با بودن رسول خادم و حسن رنگرز که از بزرگان کشتی هستند، اتفاق خواهد افتاد.

/ 3 نظر / 35 بازدید
علی

تبریک پهلوان کردستانی جای افتخاری برای مملکت کردستان ،پیروز و سربلند باشید

محمدپور

پهلوان جوانمرد،تبریک صمیمانه ما را پذیرا باش.در پناه حق،پیروز باشی.

دانشجویان : وریاودوستان

افتخار ی برای جامعه ورزش کردستان و ایران.سربلندیت را از خداوند متعال خواستاریم.