انتقاد معاون وزیر علوم از کارکرد دانشگاهها

روژ یار: معاون پژوهشی و فناوری وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با انتقاد از کارکرد دانشگاهها در تربیت نیرو گفته است واقعیتها نشان می دهد بیش از 90 درصد از فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌های کشور هیچ مهارتی در دانشگاه کسب نکرده‌اند در حالی که دانشگاه‌ها موظف به مهارت‌آموزی دانشجویان هستند.

محمدمهدی‌ نژادنوری در سنندج در نشست معاونان پژوهشی دانشگاه‌ها، پژوهشگاه‌ها و پارک‌های علم و فناوری کشور فاصله گرفتن از روزمرگی را وظیفه اصلی چنین نشستهایی دانست و گفت: شیوه حرکت برای رسیدن به ارتقای علمی از اهمیت بسیاری برخوردار است و تنها شیوه جهادی است که می تواند ما را به قله های پیشرفت علوم برساند.
وی با بیان اینکه در حال حاضر بسیاری از امکانات و تجهیزات دانشگاهی بدون استفاده و راکد مانده است، گفت: کارهای نکرده بسیاری وجود دارد که باید انجام شود و به نتیجه رساندن این برنامه‌ها نیروی کارآمد و تلاشی مضاعف و جهادگرانه می طلبد.

مهدی نژاد گفت: دولت 100 میلیارد ریال در اختیار وزارت علوم قرار داده است تا در ارتباط با تحقیقات دانشگاه هایی که در زمینه های دفاعی فعالیت می کنند، هزینه کند.
وی از تصویب لایحه حمایت از شرکت های دانش پژوه خبر داد و گفت: با تصویب این لایحه فرصت هایی برای فارغ التحصیلان ایجاد می شود که در بخش غیر دولتی مشغول به کار شوند. 
وی در واکنش به مخالفان قران این را هم گفت که اگر به گفته اجانب قرآن کتابی معمولی است دلیلی برای به آتش کشیدن آن وجود ندارد.
وی تصریح کرد: چون قرآن به عنوان کتاب مقدس مسلمانان در صحنه‌های مختلف وارد عمل شده برای آنان قابل تحمل نیست.

/ 0 نظر / 19 بازدید