علی بصری رئیس هیئت شنای کردستان شد‌

رئیس هیئت شنای کردستان انتخاب و معرفی شد‌

اعضای هیئت ورزشی شنای کردستان علی بصری را با14رأی به عنوان رئیس هیئت شنای استان برای مدت چهار سال انتخاب کرد.

رئیس هیئت شنای کردستان اظهار داشت: با توجه به اینکه واترپلو نیز از رشته‌های ورزشی مفرح آبی است و خواسته و نیاز جوانان و ورزشکاران است، باید آن را استان به جایگاه واقعی برسانیم.
علی بصری با تاکید بر اینکه برنامه‌های این هیئت در راستای دو برنامه کوتاه مدت و بلند مدت تدوین شده است، اذعان داشت: باید به این ورزش به صورت تکنیک صحیح در برنامه بلند مدت و کار سرعتی پرداخته شود.
وی تصریح کرد: در حال حاضر معرفی جذابیت‌ها و مزایای این رشته ورزشی در میان جوانان هدف اصلی برنامه‌های این هیئت است تا به این صورت، جوانان را به سمت این رشته ورزشی سوق دهیم.
وی به مهم‌ترین برنامه‌های پیشنهادی به هیئت ورزشی شنا اشاره کرد و بیان داشت: اجرای برنامه‌های آموزشی و توجیهی برای ورزشکاران این رشته ورزشی، کشف استعدادها و خلاقیت‌های ورزشی در بین دانش‌آموزان سطح مدارس استان، آموزش رشته شنا به کودکان و نوجوانان در سنین کودکی و پیش دبستانی با توجه به اهمیت آن در سلامتی استفاده از نظرات و پیشنهادات مربیان، داوران و پیشکسوتان این رشته ورزشی، انتخاب بهترین و فنی‌ترین مربی برای آموزش شنا به منظور ارتقای جایگاه این ورزش در استان و ارتباط مستمر با استخرهای خصوصی را از مهم‌ترین برنامه‌های پیشنهادی به هیئت ورزشی شنا استان برشمرد.
بصری برگزاری مسابقات ورزشی داخل استانی و فرااستانی این رشته را از دیگر برنامه‌های موثر در راستای ارتقای ورزش شنا دانست و اضافه کرد: تشکیل کمیته شهرستانی و ارتباط با مرکز استان، سرکشی به شهرستان‌ها برای برطرف کردن مشکلات این رشته، تشکیل کلاس‌های تخصصی و تغذیه برای ورزشکاران، تلاش برای افتتاح استخرهای نیمه تمام در شهرستان‌های استان، ارتقای برنامه‌ها از کمیت به کیفیت و اجرای قوانین مدون طبق تقویم سالیانه ورزشی، تجلیل از ورزشکاران قدیمی و پیشکسوت و برگزاری مجمع عمومی سالیانه را از دیگر برنامه‌های این هیئت ورزشی برشمرد.
بصری تصریح کرد: در آینده نزدیک با همکاری سازمان آموزش و پرورش به منظور گسترش ورزش شنا در کردستان، طرح استعدادیابی این رشته ورزشی در سطح مدرسه‌های استان به اجرا در می‌آید.

/ 1 نظر / 11 بازدید
سیامند بصری

از شما خیلی ممنونم برای خبرهای عالی شما