زوج حلبچه ای پس از ۲۲ سال دختر ۳ ساله‌‌شان را در بهشت زهرا یافتند

خبرگزاری فارس: پس از ۲۲ سال مشخص شد دختر بچه‌ای که خانواده وی مدعی گم شدنش شده بودند بر اثر جراحت ناشی از بمب شیمیایی فوت کرده و در بهشت زهرا دفن شده‌است.
۲۷ اسفند ۱۳۶۶ رژیم بعث عراق در اقدامی وحشیانه شهر حلبچه یکی از شهرهای مرزی خود را بمباران شیمیایی کرد.
در این حادثه که همه افراد شهر از کودک و کهنسال تحت تأثیر گازهای خردل و شیمیایی قرار گرفتند تعداد زیادی از مردم بی‌گناه به شهادت رسیدند و عده‌ای نیز به شدت مجروح شدند.
شاملو بازپرس شعبه اول دادسرای امور جنایی که در آن زمان خود وی در منطقه عملیاتی حضور داشت گفت: در آن زمان نیروی‌های نظامی ایران به کمک مردم حلبچه شتافتند.
وی ادامه داد: بیشتر مجروحان به داخل ایران منتقل شدند و در بیمارستان‌های مختلف شهرهای کشور تحت درمان قرار گرفتند به طوری که بیشتر مجروحان با کامیون به داخل خاک ایران منتقل شدند.
وی افزود: ۲۲ سال از این حادثه دلخراش گذشت تا اینکه هفته قبل یک خانواده عراقی به نام عبدالقادر حسن به دادسرای امور جنایی تهران مراجعه کرد و مدعی شد دختر کوچکش در آن سال در تهران گم شده است.
عبدالقادر مدعی شد خودش و همسر و دختر 3 ساله‌اش به نام نرمین به تهران منتقل شده‌اند اما خودش و همسرش در بیمارستان فیروز آبادی بستری شدند و دخترشان در بیمارستانی دیگر.
وی ادامه داد: من و همسرم پس از درمان قبل از آن‌که فرصت پیدا کردن دخترمان را داشته باشیم به عراق بازگردانده شدیم و به این ترتیب دخترم در تهران گم شد.
بازپرس شعبه اول دادسرای امور جنایی گفت: با توجه به این ادعای عبدالقادر دستورات لازم برای شناسایی نرمین آغاز شد تا اینکه مشخص شد وی در اول فروردین سال ۶۷ در بیمارستان امام حسین (ع) فوت کرده‌است.
وی ادامه داد: با توجه به این موضوع سرنوشت این دختر بچه 3 ساله پس از ۲۲ سال مشخص شد و پدر و مادر وی نیز دریافتند فرزندشان در همان سال و تنها با گذشت یک ماه از حادثه بمباران به دلیل شدت جراحت فوت کرده است.

/ 0 نظر / 9 بازدید