به زودی منتشر می‌شود/آلبوم شهرام ناظری با آهنگسازی چکناواریان

اثر مشترک "لوریس چکناواریان" و خواننده سرشناس کرمانشاهی "شهرام ناظری" اجرایی بود که چند سال پیش در تهران و در سالن میلاد نمایشگاه بین المللی برگزار شد. در این اجرا چکناواریان برخی از قطعاتی را که ناظری در گذشته اجرا کرده بود را بار دیگر برای نواختن با ارکستر تنظیم کرد.
انتشارات آوای باربد، پس از گذشته چند سال از اجرای این کنسرت، لوح فشرده تصویری آن را به صورت نسخه اصلی روانه بازارموسیقی می کند.
این لوح فشرده شامل قطعاتی با اشعار فارسی و کردی است که برای اجرا با ارکستر فیلارمونیک تنظیم شده است.
در تنظیم این قطعات تلاش شده است حس و حال موسیقی ایرانی در قالب موسیقی بین الملل حفظ شود.
پیش از این نسخه غیرمجاز این اجرا منتشر شده بود که انتشار نسخه اصلی این قطعات با کیفیت بسیار بالاتوسط آوای باربد، می تواند علاقمندان موسیقی را برای خرید آن تشویق کند.
چکناواریان بیش از 75 اثر شامل سمفونی، اپرا، موسیقی مجلسی، کنسرتو برای پیانو، ویلن، گیتار، ویولن سل و پیپا، موسیقی باله، آثاری برای گروه کر، یک رکوئیم،و یک اوراتوریو و بیش از 45 موسیقی فیلم دارد.
ناظری نیز از خوانندگان صاحب سبک موسیقی ایرانی است که در بیشتر آثار خود از شعرهای مولانا بهره برده ‌است.
وی طی 30 سال فعالیت توانسته سبک جدیدی از موسیقی که آمیخته به ادبیات حماسی و عرفانی ایران است را به وجود آورد. ناظری علاوه بر بهره گیری از شعرهای مولوی در زمینه استفاده و استوارسازی شعر معاصر پارسی بر روی موسیقی سنتی ایرانی نیز پیشرو بوده‌است. وی تاکنون بیش از 40 آلبوم موسیقی منتشر کرده ‌است.

منبع: کردپرس

/ 0 نظر / 31 بازدید