ترویج و انتشار کتب به زبان کردی از اولویت های وزارت ارشاد است

روژ یار: معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفته است ترویج و انتشار کتب به زبان کردی از اولویت های این وزارتخانه قرار گرفته است.

بهمن دری اخوی روز دوشنبه در جریان گشایش نمایشگاه سراسری کتاب در سنندج افزود: این سیاست در اجرای فرمایشات رهبر انقلاب و فرهنگی نامیدن استان کردستان توسط معظم له اتخاذ شده است. 

به گزارش ایرنا وی از تشکیل قریب الوقوع هیات نظارت بر اجرای ضوابط نشر کتاب نیز خبر داد و تشکیل این هیات را زمینه ساز چاپ کتب به زبان کردی بیش از گذشته دانست و افزود: پرهیز از اعمال سلیقه مدیران، تسریع در ارایه مجوز چاپ و نشر کتاب و رفع آسیب ها و چالش های موجود در زمینه صدور مجوز از مهمترین اهداف کاری این هیات است.
وی شمار ناشران کشور را بیش از 10 هزار ناشر عنوان کرد و گفت:از این تعداد حدود 600 ناشر به تازگی فعالیت خود را آغاز کرده اند.
دری اخوی افزود: در حال حاضر حدود سه هزار و 500 ناشر فعال در کشور هستند که سالانه بیش از چهار عنوان کتاب منتشر می کنند.

چهارمین نمایشگاه سراسری کتاب بعد از وقفه ای شش ساله با حضور بیش از 200 ناشر در سنندج گشایش یافته است.

به گفته مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان این نمایشگاه به مدت یک هفته ادامه دارد و قرار است در بخشهای جنبی آن برنامه های مختلفی در حوزه نشر و همچنین نقد و بررس کتابهای مطرح کشور برگزار شود.

قباد میمنت آبادی گفته است 20 درصد تخفیف از سوی ناشران و 20 درصد تخفیف دیگر نیز به همت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و همچنین موسسه متولی برگزاری نمایشگاه های فرهنگی کشور برایخریداران در نظر گرفته شده است.

نمایشگاه کتاب کردستان تا 28 شهریور ماه ادامه خواهد داشت.

/ 0 نظر / 20 بازدید