احداث کارخانه سایپا در کردستان منتفی شد

بعد از گذشت بیش از دو سال از تصویب احداث کارخانه خودروسازی سایپا و یا ایجاد یک واحد قطعه‌سازی از این شرکت بزرگ ملی در کردستان، استاندار کردستان از منتفی شدن این پروژه مهم اقتصادی در استان خبر داده است.

به گزارش «روژان نیوز» و به نقل از کردستان امروز، علیرضا شهبازی چهارشنبه‌شب در جلسه با فعالان حوزه صنعت در سنندج، با اعلام این خبر بد، وعده مبهم دیگری مبنی بر احتمال احداث واحدی از کارخانه ایران خودرو در کردستان ارائه داد.

استاندار کردستان احداث این کارخانه را هم بر اساس یک رایزنی و گفتگو و نه یک قرارداد مشخص با ایران خودرو عنوان داشته و از طرفی این شرکت بزرگ خودروساز هم حضور خود در کردستان را مشروط به مشارکت دست‌کم پنجاه درصدی بخش خصوصی در این رابطه کرده است.
علیرضا شهبازی علت از دست رفتن کارخانه سایپا در کردستان را اختلاف نمایندگان این استان بر سر محل و شهر احداث این کارخانه عنوان نمود و عملا نمایندگان مردم در مجلس را مقصر و مسبب از دست رفتن این فرصت بزرگ برای توسعه و اشتغال در کردستان دانست.

اکنون باید پرسید آیا براستی اختلاف نمایندگان کردستان عامل اصلی منتفی شدن این سرمایه‌گذاری پرسود برای کردستان بوده است یا آنکه انصراف این شرکت دولتی خودروساز از حضور در کردستان دلایل دیگری داشته است؟
آیا قصور نمایندگان کردستان تا بدین حد است که چنین فرصت طلایی برای کردستان را نابود کرده‌اند و یا آنکه بی‌تدبیری مدیران دولت در کردستان این مصوبه پرطمطراق را به محاق کشانده است؟
بدیهی است، وعده سرخرمن احداث یک واحد دیگر خودروسازی در کردستان آنهم مشروط به پیداشدن سرمایه‌گذار بخش خصوصی، نمی‌تواند جای پاسخگویی مسئولان دولتی و نیز نمایندگان کردستان در مجلس را نسبت به اهمال و کوتاهی برای از دست رفتن این فرصت کم‌نظیر پر کند.
/ 2 نظر / 20 بازدید
انجمن آوای همه afa

سلام دوست من شما را دعوت به وبلاگ جزیره خدا می کنم امید است که با هم در راه رسیدن به جزیره خدا مهر و محبت ها و عفو و بخشش ها را مد نظر خود قرار دهیم تا لایق نشستن در جزیره خدا بشویم. از حضور شما دوست خوب سپاسگزارم http://jazireh-e-khoda.persianblog.ir/

میلاد

یادم میاد روزی یکیاز نمایندگان چه مانوری می داد و وعده سر خرمن که سایپا به کردستان می آید ! عجب حکایتی