رۆژیار

فرهنگی سیاسی ورزشی و اجتماعی

تاریخچه شکل‌گیری صهیونیسم، تبارشناسی نهضت مقاومت اسلامی، بازکاوی جنگ22 روزه غزه و موارد نقض حقوق بشری و جنایات رژیم صهیونیستی، و بررسی ماهیت حقوقی این بحران از نظر حقوق بین‌الملل فصل‌های این کتاب را تشکیل می‌دهد.


محمد رضا رحیمی معاون اول رئیس‌جمهور کتاب "زخم زمین " که در حاوی بررسی ابعاد حقوقی و سیاسی بحران غزه است را تألیف و منتشر کرد.
این کتاب توسط مرکز پژوهش‌های علمی و مطالعات استراتژیک خاورمیانه و به قلم محمدرضا رحیمی تألیف شده است.
تاریخچه شکل‌گیری صهیونیسم، تبارشناسی نهضت مقاومت اسلامی، بازکاوی جنگ 22 روزه غزه و موارد نقض حقوق بشری و جنایات رژیم صهیونیستی، و بررسی ماهیت حقوقی این بحران از نظر حقوق بین‌الملل فصل‌های این کتاب را تشکیل می‌دهد.
در بخش دیگری از این کتاب اقدامات دیپلماتیک و حقوقی ایران در خصوص بحران غزه و فعالیت جمهوری اسلامی ایران و به ویژه شخص محمود احمدی‌نژاد رئیس‌جمهور کشورمان در برانگیختگی اجماع بین‌المللی علیه جنایات رژیم تل‌آویو معرفی و بررسی شده است.
نقش القائات رسانه‌های بیگانه و رویکرد خبری شبکه‌های غربی و عربی نیز در فصل ششم کتاب واکاوی شده است.
رحیمی در پیوست انتهای کتاب گزارشی از سفرهای دیپلماتیک خود به چند آفریقایی به منظور رایزنی در خصوص بحران غزه ارائه داده است.
معاون اول رئیس جمهور در مقدمه کتاب آورده است:
"رویکرد دولت نهم در بحران غزه رویکردی مبتنی بر آرمان‌های ملت ایران و آموزه‌ها و گفتمان امام راحل و عظیم‌الشأن انقلاب و در راستای منویات رهبر فرزانه انقلاب بود.
پس از آغاز تحرکات دیپلماتیک جمهوری اسلامی ایران برای دفاع از آرمان‌های ملت فلسطین و جلوگیری از جنایات فجیع رژیم صهیونیستی علیه مردم بی‌دفاع غزه به جهت حضور در بطن تصمیم‌گیری‌های دولت نهم و مشاهده جدیت رییس‌جمهور مردمی ایران در پشتیبانی قاطع از مردم فلسطین و نیز به خاطر انجام مأموریتی به سه کشور آفریقایی در همین راستا این ضرورت را دریافتیم که اصحاب قلم یا نظر به ویژه آنان که از نزدیک در جریان حمایت‌های دولت و ملت ایران از مبارزات مردم فلسطین بوده‌اند می‌بایست بخش‌هایی از بحران غزه و ابعاد سیاسی و حقوقی آن را واکاوی نمایند. "
کتاب "زخم زمین " در 136 صفحه در قالب شش فصل و 2 پیوست تنظیم و انتشار یافته است.


روژیار - ۱٢:۱۸ ‎ب.ظ دوشنبه ٢۱ دی ۱۳۸۸
نظرات ()    |  


Powered By Persianblog.ir - Designed By Payam salami pargoo