رۆژیار

فرهنگی سیاسی ورزشی و اجتماعی

سید واسع سید موسوی کوهنورد کردستانی در بازگشت افتخار آمیز از فتح قله هشت هزار و 167 متری دائولاگیری از سلسله جبال هیمالیا شامگاه گذشته در میان استقبال گرم و صمیمی همشهریان و دوستداران ورزش وارد  سنندج شد.


روژیار: کوهنورد افتخار آور کردستانی مورد استقبال مردم قرار گرفت
سید واسع سید موسوی کوهنورد کردستانی در بازگشت افتخار آمیز از فتح قله هشت هزار و 167 متری دائولاگیری از سلسله جبال هیمالیا شامگاه گذشته در میان استقبال گرم و صمیمی همشهریان و دوستداران و نامداران ورزش کردستان وارد  سنندج شد.

این کوهنورد کردستانی یکی از اعضای تیم ملی است که در مدت 54 روز به همراه 12 نفر دیگر از کوهنوردان شاخص کشور در قالب تیم ملی کوهنوردی به قله دائولاگیری از قلل رشته کوه هیمالیا صعود کرد.
قله دائو لاگیری هفتمین قله مرتع جهان از نظر ارتفاع و سومین قله دنیا از لحاظ ریسک و خطر پذیری است.
تیم ملی کوهنوردی کشور از 25 اسفند ماه سال گذشته به منظور صعود قله دائولاگیری از رشته کوه هیمالیا به کشور نپال اعزام شد و پس از 45 روز تلاش طاقت‌فرسا سرانجام در تاریخ ششم اردیبهشت ماه جاری موفق شدبا اقتدار کامل به قله 8 هزار و 167 متری دائولاگیری را صعود کند. 
از جمله افتخارات این کوهنورد جوان حضور در تیم ملی جوانان و صعود به کوه آرارات ترکیه، صعود به کوه گروت‌پیک و قله تله‌چوبیک رشته کوه هیمالیا و حضور در نخستین کلاس بین‌المللی صعودهای آلپی در رشته کوه هیمالیا بوده است.
صعود سیدموسوی به قله دائولاگیری رشته کوه هیمالیا در سال‌جاری از ششمین افتخارات بزرگ این کوهنورد جوان سنندجی است. این کوهنورد توانمند کردستانی متولد سال 1365 است که از سن 11 سالگی در این رشته ورزشی فعالیت می‌کند.

گفتنی است سید واسع سید موسی دو روز بعد از ترک ایران به مقصد قله دائولاگیری پدر خود را از دست داد و اکنون در بدو ورود به شهر سنندج بر مزار پدرش حاضر شد.


روژیار - ۱۱:٢٤ ‎ق.ظ دوشنبه ٢٠ اردیبهشت ۱۳۸٩
نظرات ()    |  


Powered By Persianblog.ir - Designed By Payam salami pargoo